Odos priežiūros ABC: NMF, AHA, BHA ir kiti!
Ingredientų pavadinimai gali klaidinti net ir labiausiai atsidavusius odos mylėtojus. NMF, AHA ar BHA – naršyti šioje abėcėlės sriuboje tikrai nėra lengva. Kviečiame iššifruoti odos priežiūros žodyną – paverskime šiuos kodus raktu į spindinčią odą!
NMF
Nors šis raidžių junginys skamba kaip kažkur girdėta muzikos grupė, tikroji jo reikšmė – Natūralūs Drėkinantys Faktoriai (Natural Moisturising Factors). Tai natūraliai odoje esančių molekulių kokteilis, kuris išlaiko drėgmę, odos elastingumą bei atlieka lemiamą vaidmenį reguliuojant odos pH balansą. NMF molekules daugiausia sudaro aminorūgštys, taip pat pieno rūgštis, peptidai ir kiti odą puoselėjantys herojai.
Tokie veiksniai kaip aplinkos poveikis, senėjimas (tai atsitinka net geriausiems iš mūsų) ir odos priežiūros rutinos klaidos gali sutrikdyti NMF kiekį odoje, o tai sukelia sausumą, padidėjusį jautrumą. Todėl kai kurių, ypač pasižyminčių drėkinimo savybėmis, odos priežiūros produktų sudėtyje galite rasti NMF – šie produktai nepaisant aplinkos veiksnių padeda palaikyti NMF lygį odoje.
Nepamirškime ir geriausio visų laikų gėrimo – H2O! Gerti pakankamai vandens taip pat labai ir net labai svarbu norint išsaugoti odos NMF. Tad čin čin, išgerkime jo dabar pat!
AHA vs. BHA
AHA arba alfa hidroksi rūgštys – veikia odos paviršių, pašalindamos negyvas ląsteles, kad atskleistų odos skaistumą, spindesį ir sulygintų veido spalvą. AHA tipai, kuriuos dažnai rasite odos priežiūros priemonėse: glikolio, pieno, citrinos, kojics, migdolų rūgštys.
BHA arba beta hidroksi rūgštys – pasineria kur kas giliau į poras, išvalo riebalus ir kitus nešvarumus, todėl puikiai tinka į uždegiminius bėrimus linkusiai odai. Labiausiai paplitusi BHA yra salicilo rūgštis – tai riebios odos MVP.
Pakalbėkime ir apie dramblį kambaryje: žodis „rūgštis“ dažnai turi neigiamą ar net bauginantį atspalvį. Tačiau vengdami rūgščių, galite praleisti nemažai itin veiksmingų ir net odą transformuojančių produktų! Rūgščių naudojimas yra visiškai saugus ir tikrai efektyvus, žinoma, su sąlyga, jog laikomasi visų produkto naudojimo taisyklių.
Dažniausiai gasdinančios rūgštys – ką tik minėtosios AHA ir BHA, jos – eksfolijuojančios. Tad jei turite labai jautrią odą, visada prieš naudodami naują, rūgščių sudėtyje turintį produktą, pirmiausia atlikite nedidelio odos lopinėlio testą, kad įsitikintumėte, jog formulė jums tikrai tinka arba pasitarkite su savo kosmetologu, kad spindinčios odos kelionėje išvengtumėte nepageidaujamų netikėtumų.
Amino rūgštys
Amino rūgštys odos priežiūros pasaulyje – tikri herojai, padedantys išlaikyti sveiką ir subalansuotą odą. Ir nors pavadinime vėl matome tą baugųjį žodį iš R raidės – amino rūgšyts (kaip ir hialurono) iš tiesų yra atstatantys organiniai junginiai. Ir jų bijoti tikrai nereikia net ir jautresnės odos savininkams. Šie baltymų statybiniai blokai lyg jūsų odos įgula – sustiprina natūralią odos apsaugą ir padeda ištaisyti patirtą žalą. Nesvarbu, ar susiduriate su išsausėjimu, ar odos jautrumu, aminorūgštys – visada geras sprendimas!
Biopeptidai
Šie mažyliai verti garsių aplodismentų. Biopeptidai skatina kolageno gamybą, padeda stangrinti ir putlinti odą, o raukšlelėms taria “see you later, alligator”. Tai slaptas ginklas kovojant su senėjimu, suteikiantis to trokštamo jaunatviško spindesio.
KERAMIDAI
Paskutiniai, bet tikrai ne mažiau svarbūs – Keramidai. Šios lipidų molekulės sudaro apsauginį odos barjerą, sulaiko drėgmę ir apsaugo nuo kenksmingų aplinkos piktadarių. Jei jūsų odos barjeras yra pažeistas dėl saulės, stipraus vėjo ar per didelio šveitimo, keramidai įsiskverbia, kad atkurtų pusiausvyrą, todėl jūsų oda tampa elastinga, lygi ir švelni it debesis.
Odos priežiūros ABC demistifikuotas ir iššifruotas. Nesvarbu, ar esate odos priežiūros naujokas, ar patyręs profesionalas – šių ingredientų įvaldymas yra jūsų bilietas į tą trokštamą spindinčią odą.
Komentarai